SIKÇA SORULAN SORULAR

Kilo Wing Chun’u öğrenmeye engel olur mu?

  • Wing Chun yaşla veya cinsiyetle kilo veya zayıflık ile bir ilgisi yoktur wing tsunda amaç basit teknikler ile etkili savunmadır ve kilo ve benzeri bedensel zafiyetler engel olmaz

Diğer dövüş sanatlarından farkı nedir?

  • En başlıca farkı kural ve müsabakası yoktur wing chun gerçekçiliği ilke edinir ve sokakta başınıza gelebilecek her ihtimali düşündürür ve buna göre eğitim alırsınız.

 

Self Defence ile Wing Chun arasındaki fark nedir?

  • Self defence sistemi wing chun sisteminin sokak tekniklerini bulunduğu kısa sürede öğrenilen wing chun sistemidir ararlarında teknik eğitim olan chi sao eğitimi self defence sisteminde bulunmamaktadır geriye kalan tüm eğitimler self defence sisteminde toplanmıştır.

 

Wing Chun’da müsabaka var mı?

  • Wing Chun müsabakası günümüzde yapılmamaktadır.

 

Wing Chun bir spor branşı mıdır?

  • Wing Chun bir spor branşı değil savaş sanatıdır bunun sebebi ise spor branşlarının kurallar çerçevesinde yapılan müsabakalarının olmasıdır. Fakat wing chun da kural olmadığı için müsabakası da olmayan wing chun branşını savaş sanatı olarak adlandırmak daha doğru olur.

 

Haftada kaç saat çalışmak yeterli olur?

  • Düzenli olarak haftada 2 gün derse gelen öğrenci için bu süre yeterli olacaktır, fazladan dersle gelmek isteyen öğrenci için kungfu akademi bünyesinde imkanlar sunulmaktadır.

 

Her yaştan herkes kendini wing chun ile savunabilir mi?

  • Herkes wing chun yapabilir genç yaşlı engeli olan olmayan her insan kendini wing tsun ile savunabilir fakat çocuklarda 16 yaş itibari ile wing chun eğitimi daha fazla tavsiye ettiğimiz bir husustur.

 

Wing Chun’un amacı nedir

  • Wing Chun teknikleri, gösterişli hareketlerden arındırılmış ve saldırgana en ağır hasarı, en kısa sürede vermeyi amaçlamaktadır.

Bize neler kazandırır?

  • Beyni parçalara bölerek (2-3-4) aynı anda farklı işlev yapabilmesini sağlar. Diğerlerinin hakkına saygı duymayı öğretir. Özgüveni artırır. Dikkat yeteneğini geliştirir. Öfke kontrolü sağlar. Refleksiv gelişimi destekler. Devamı için faydaları kısmına bakabilirsiniz.

Wing Chunda derecelendirme sistemi nasıldır?

  • Self defense sistemi 3 aşamadan oluşur ve yaklasık 1-2 ay içersinde seviyesinin eğitimini tamamlayan öğrenci Sifu Mustafa Coşkun kontrolünde bir üst seviyeye geçirilir. Geleneksel Wing Chun Eğitim Programında ise 12 seviye bulunmaktadır. Ve yaklasık 1-2 ay içersinde seviyesinin eğitimini tamamlayan öğrenci Sifu Mustafa Coşkun kontrolünde bir üst seviyeye geçirilir.
Whatsapp