Kurucu

(Sifu) MUSTAFA

(Sifu) Mustafa Coşkun, lisans eğitimini Fırat Üniversitesi İstatistik bölümünde tamamladı. 2007-2009 Yılları arasında profesyonel Kickboks çalıştı. 2009  yılında Wing Chun Yakın Savunma Sanatına başlayan (Sifu) Mustafa Coşkun 2010-2016 yılları arasında özel bir salonda Wing Chun eğitmenliği yapmıştır. 2016 yılında Wing Chun branşında Sifu (Usta) ünvanını almıştır. 2015 yılında Kung Fu Akademi markasını, 2018 yılında Uluslararası Savunma Derneğini, 2023 yılında ise Wox Academy markasını kurmuştur. Aktif olarak bu kuruluşlar faaliyetlerini yürütmektedir.

Aynı zamanda aktif olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu’ndaki görevlerine ek olarak Wing Chun Teknik Kurul Başkan Yardımcısı görevlerini yürütmektedir. Uzun yıllardır yakın dövüş alanında profesyonel eğitimler vermiştir. Ülkemizde halen özel birim çalışanlarından, askeri personellere, polis ve güvenlik görevlilerine, doktor ve avukat gibi farklı bir çok meslek grubuna profesyonel eğitim programları ile yakın savunma eğitimi vermektedir.

Wing Chun Seviyesi “3 TG (Dan)”

KURUCU / SIFU (USTA)

Aktif Görevleri:

Aziz Şahin

Aziz Şahin

Wing Chun Kıdemli Eğitmen / Şube Yönecisi (Batıkent)

2015 Yılından itibaren Ustası (Sifu) Mustafa Coşkun’dan eğitim almaya başlayan Aziz Şahin, Kısa sürede asistanlığa yükselmiş ve Sifu Mustafa Coşkun’dan özel eğitimler almaya başlamıştır. 2016 yılından itibaren eğitmenlik yapmaya başlamış ve halen ustası (Sifu) Mustafa Coşkun’dan eğitim almaya devam etmektedir.

2023 yılı itibariyle Kung Fu Akademi Batıkent şube sorumlusu olarak göreve gelmiş, yönetici pozisyonuna yükselmiştir.

Akademide Sifu Mustafa Coşkun’dan sonra kıdemli eğitmen olarak görevine devam etmektedir.

Wing Chun Seviyesi “2 TG (Dan) ”

Whatsapp